Šajā podcast epizodē kopā ar Mārtiņu un Dāvi runājam par veidiem, kuros mēs ikdienā ietaupām naudu un cik daudz. Zemāk iespējams aplūkot mūsu izveidotos sarakstus.

Kaspara saraksts:

 1. Maksājumu automatizācija – tiešais ietaupījums 15 EUR / mēnesī.
 2. Braukšana ar velosipēdu – tiešais ieguvums 35 – 50 EUR / vasaras mēnešos.
 3. Iepirkšanās reizi nedēļā ar sarakstu – tiešais ieguvums 10 EUR / nedēļā
 4. Atkritumu šķirošana –
 5. Gatavošana mājās (Pusdienu) – tiešais ieguvums vidēji 15 EUR / nedēļā
 6. Labs kafijas automāts – tiešais ieguvums vidēji 5 EUR / nedēļā
 7. Tikšanās parkos – tiešais ieguvums vidēji 2,5 EUR / tikšanās
 8. Abonementu pirkšana
 9. Iepirkšanās internetā un 3 dienu likums
 10. Aplokšņu metode
 11. Ģimenes piedāvājumi – 11,50 EUR mēnesī

Mārtiņa saraksts:

 1. Nedzert – 15 EUR vakarā
 2. Dzīvot pie mammas- 200 EUR mēnesī
 3. Gatavot mājās – 1,5 EUR uz maltīti
 4. Akciju apskate (piemēram mobilo telefonu)- 17 EUR mēnesī
 5. Pārdot auto
 6. Zero Waste
 7. Pirkt vairumā
 8. Vakariņas ar draugiem mājās

Pievienojies sarunai

2 komentāri

 1. Vēl pāris padomi – ja ir jāēd ārpus mājas, tad neņem dzērienus. Vispār sava ūdens pudele vai termokrūze ikdienā līdzi ir baigā lieta (ir vietas, kur ar savu krūzi var tikt pie atlaides karstam dzērienam). Bieži tieši dzērieni, bez kuriem mierīgi var iztikt, pieliek 30-50% pie rēķina. Kad pērc sadzīves preces – paskaties vīriešu un sieviešu preces un ņem lētāko. Bieži skuvekļi vai mazgāšanās lietas vīriešiem ir lētākas, lai gan viss ir identisks – tikai krāsa nevis rozā, bez zila utml. Vēl meitenēm – samazināt krāsošanos, jo kosmētika ir mega izdevumi. Tāpat kapsulas garderobe vai savas apģērba “formas” izveidošana (Stīvs Džobs kā piemērs ar džinsenēm un pelēku bītleni) būtiski ietaupa naudu, piemēram, es esmu sapratusi, ka man drēbēs patīk balts, melns un zils. Un tā ir mana bāza visām lielajām lietām – bikses, jakas, mēteļi, t-krekli. Un uzreiz viss ar visu iet kopā, nav jāmokās pie skapja. Ja Tev ir auto, Tu vari dalīt braucienus daudzajās grupās FB un draugiem.lv. Vēl uz sava auto par maksu vari izvietot reklāmas un pasīvi pelnīt. Un tad tiem, kuri var atļauties – savs mazdārziņš (vai omes) būtiski ļauj ietaupīt uz ēdiena izdevumiem. Vai dalība tiešās pirkšanas pulciņā. Uz personīgo izaugsmi var ietaupīt ar ļoti daudziem bezmaksas kursiem internetā, kaut vai LU Open minded. Un es esmu liels bibliotēku fans, kas ļauj ietaupīt uz žurnālu un grāmatu iegādi, kā arī apmeklēt dažādus foršus bezmaksas pasākumus. Vēl, piemēram, Valmierai ir sava aplikācija, kur uzņēmumi regulāri liek atlaižu piedāvājumus, tas ļauj ietaupīt. Vispār – ja sāk par šo domāt, var tik daudz veidus atrast!

  Patīk

  1. Šie ir super izdevīgi padomi – paldies! Tieši, pirms nedēļas ar kolēģi pārspriedu, ka mūsu aprēķini par dzīves dārdzību var būt ļoti atšķirīgi starp dzimumiem, jo dāmām ir relatīvi vairāk skaistumkopšanas izdevumu nekā vidējam vīrietim!

   Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: