Mintos Invest & Access

Jau iepriekš vairākkārt esmu rakstījis par Mintos, kā arī esam to pieminējuši podcast. Šoreiz uzmanību izpelnījies jaunākais produkts – Invest&Access ir tirgū no 10.jūnija, un tas nāk ar 3 pavisam vienkāršiem solījumiem:

  1. Vienkāršība – investē savu naudu, un Mintos parūpēsies par diversifikāciju un atdevi.
  2. Iespēja ātrāk tikt pie naudas – būs iespēja izņemt naudu apmērā, kas atbilst nekavētajiem kredītiem (pagaidām).
  3. Invest & Access darbosies pirms kredīti nonāk tirgū.

Šajā rakstā apskatīšu pāris argumentus, kāpēc produktu lietot un kurus investorus tas varētu darīt bažīgus.

Vai man lietot Invest & Access?

Izpētot mājas lapā pieejamo produkta aprakstu un pāris produkta apskatus internetā jāsaka, ka manas domas nedaudz atšķiras no citiem.

Manuprāt, Mintos solis virzienā radīt jaunu produktu, kas ir vienkāršs, saprotams un nodrošina šķietami augstāku likviditāti, tiešām ir veids, kā piesaistīt jaunus klientus. Katram, kas  uzsāk darbu ar Mintos, iesaku šo produktu noteikti apskatīt. Tas var aiztaupīt lielo zināšanu barjeru, kas sākumā jāpārvar, lai saprastu, kā kredītu pirkšana, pārdošana un auto investīciju uzstādīšana strādā, pie kam nodrošinot atdevi, kas tiecas uz Mintos vidējo.

Otra investoru grupa, kurai produkts ir piemērots – īstermiņa investori. Ja Mintos tiek izmantots, kā vieta, kur novietot naudu, kamēr tā tiek krāta lielākam pirkumam (virs 500 €), šis produkts var palīdzēt saņemt visai labu atdevi. Tiesa, tas ir atkarīgs no tirgus pieprasījuma, tādēļ, ja nepieciešama visa nauda, iesaku nemēģināt to dabūt ārā vienā dienā, jo manā Mintos portfelī parasti portfeļa daļa, kuru būtu iespējams izņemt ar šo produktu ir starp 60% un 85%.

Trešā grupa, kurai produkts var būt visnotaļ noderīgs – tirgus sekotāji. Manuprāt, produktam ir liela iespēja nodrošināt investoram likvīdu, tirgum atbilstošu atdevi. Šī ir stratēģija, kuru akciju tirgū bieži izmanto robotizēti indeksu fondi. No ārpuses tā izskatās pēc Mintos vēlmes piesaistīt konservatīvāku klientu, kura mērķis, iespējams, nav uzvarēt visus citus investorus.

Kopumā vērtējot, jaunais produkts šķiet tieši tik ērts, un saprotams, lai visi, kas nevēlas veltīt laiku Mintos portfeļu optimizācijai, to varētu brīvi lietot.

Vai to var nelietot?

Lai arī neesmu starp veiksmīgākajiem Mintos investoriem, kuru atdeve ir ap 13%, mani uztrauc jaunā produkta ietekme uz kredītu tirgu – vai piedāvājums ir gana liels?

Ieguldījumi šajā portfelī notiks pirms Auto investīcijām. Tātad visi, kas ieguldīs jaunajā produktā tiks pie savām daļām kredītos, pirms mans Auto investīciju algoritms sāks strādāt.

Tas var radīt situāciju, kurā augsti ienesīgie portfeļi kļūst mazāk ienesīgi, jo investori, kas naudu ieguldījuši Invest & Access, savas daļas nopirkuši. Šis ir iemesls, kādēļ vairāk par jauno produktu bažas ir tieši esošajiem investoriem. Tiesa, Mintos pastāv iespēja ierobežot apjomu katram kredītam, kas tiek pārdots pirmajā solī, kamēr platformā ir gana liels piedāvājums.

Tā kā mana portfeļa optimizācijas stratēģija šobrīd nav vērsta uz maksimālo atdevi, tad visticamāk augsti ienesīgo kredītu trūkums nebūs krasi jūtams. Tiesa, šim faktam turpmāk pasekošu līdzi.

Noslēguma piebildes

Mintos jaunais produkts šķiet viens no soļiem investoru tirgus paplašināšanas virzienā, kas varētu radīt sinerģiju ar citiem produktiem, kas ir plānā, piemēram IBAN konts un maksājumu kartes. Šis komplekts Mintos padarītu par pievilcīgu sekundāro finanšu institūciju, kuru izmantot limitēta naudas apjoma uzglabāšanai un pavairošanai.

Komentāros dalies ar savu pieredzi ar Mintos produktiem, un ja zini kādu, kas vēl tikai plāno izmantot Mintos, padalies ar šo rakstu, jo Invest & Access varētu būt īstais grūdiens.

 

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: